Лінію швидкісного трамваю відремонтували кріпленнями по вдвічі завищеним цінамЛінію швидкісного трамваю відремонтували кріпленнями по вдвічі завищеним цінамЛінію швидкісного трамваю відремонтували кріпленнями по вдвічі завищеним цінам

Лінію швидкісного трамваю відремонтували кріпленнями по вдвічі завищеним цінам

Як пишуть Наші гроші ТОВ «КП «Спецавтоматика» відремонтувало трамвайні колії в Києві з порушенням державно-будівельних норм для економії матеріалів. При цьому, ціни на шпали з комплектом кріплень за рік зросли майже вдвічі.

Про це йдеться в матеріалі Марини Ансіфорової для телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

В січні 2019 року КП «Київпастранс» провів тендер на реконструкція та будівництво трамвайної лінії від вул. Гната Юри до ЗАТ «Кисневий завод». Його переможцем стало ТОВ «КП Спецавтоматика» з пропозицією 17,37 млн грн.

До 2019 року «КП Спецавтоматика» спеціалізувалася на електромонтажних роботах, але згодом різко змінила профіль і 9 січня отримала ліцензію на будівництво залізничних та трамвайних колій. Це сталося за п’ять днів до оголошення тендеру.

На підприємстві до 2017 року працював дядько Віктор Рафальський – дядько керівника Дирекції з будівництва «Київпастрансу» Юрія Курбаля.

Ремонт самих колій відбувся з порушення державних будівельних норм. В них прописано, що для уникнення шуму від руху трамваю на рейкових скріпленнях мають бути гумові прокладки. Але «КП Спецавтоматика» закуповує рейкові скріплення без гумової прокладки – фактично одну пластикову дошку.

Підкладка під шпалу з гумовою прокладкою і без гуми (на передньому плані)

 

Апм цьому ціни на матеріали зросли. Якщо в січні 2019 року «Ктївпастранс» купував шпали з комплектом скріплень за 2760 грн/шт., а в жовтні «КП Спецавтоматика» купували їх по 4762 грн./шт..

Для ремонту трамвайних колій «КП Спецавтомматика» купувала матеріали не напряму у виробника, а через фірму-посередника «Авіра Маркетс». Цей процес суттєво вплинув на вартість. Наприклад, шпали із комплектом скріплень до рейок Р-65 посередник купував у виробника за 1587 грн./шт., а продавав “Спецавтоматиці” за 4500 грн./шт.

Раніше у інтерв’ю начальник Дирекції з будівництва «Київпастрансу»Юрій Курбаль заявляв, що не спілкується з Віктором Рафальським. При цьому матір начальника Дирекції Олена Курбаль та дружина Віктора Рафальського Тетяна у 2019-му купили по квартирі в одному житловому комплексі – «На Прорізній», що під Києвом. Окрім цього, Олена Курбаль видавала Віктору Рафальському довіреність на представництво її інтересів під час будівництва на її земельній ділянці у місті Буча.

Нагадаємо, у 2017-2018 тендери на проектування «Київпастрансу» регулярно вигравало «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія», власником якого був Рафальський. Головне управління Нацполіції у Києві відкрило кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем, але розслідування не завершено.

З грудня 2018 року «КП Спецавтоматика» отримало підрядів на 326, 83 млн грн.. Всі від комунального «Київпастранс». Власником фірми вказана киянка Ольга Роговець, а директором з середини минулого року є Олександр Матюшин. Раніше власниками фірми були Віталій Лошкарьов та Володимир Галаган.